Taurelių istorija

Taurelių istorija

Daugelis moterų labai nustemba išgirdę, jog ko gero pirmoji menstruacinė taurelė buvo  išrasta apie 1937 metus tuo metu garsios amerikiečių aktorės Leonos Chalmers.

1930 metais įvyko dvi pačios svarbiausios naujovės mėnesinių higienai: išrasti pirmieji tamponai ir menstruacinė taurelė. Tačiau dėl tam tikrų tuo metu dar ne pilnai ištobulintų šios priemonės savybių, pačia populiariausia higienos priemone tapo paketai. Tuo metu tai buvo Kotex prekinio ženklo paketai, kurie šiuo metu jau nebeegzistuoja.

Prieš maždaug 75-erius metus nupieštas taurelės brėžinys Leonos Chalmers patente (JAV patentas 2.089.113) yra labai panašus į Amulette taurelę, kuri jau šiame amžiuje buvo pagaminta Prancūzijoje. Tačiau esminis skirtumas yra tai, kad Leona  Chalmers savo patente pasiūlė taurelę pagaminti iš vulkanizuotos gumos. Šiais laikais menstruacinė taurelė gaminama iš medicininio silikono.

Chlmpat1

Vėliau Robertas Oreck, kurio įkurta bendrovė nuo  antrojo pasaulinio karo pradžios pradėjo masiškai gaminti menstruacines taureles, turėjo sustabdyti savo veiklą dėl gumos trūkumo. Tiesą pasakius, moterys nelabai mėgo menstruacines taureles, nes tuo metu gaminama taurelė buvo pernelyg sunki, o moterims trūko drąsos liesti intymiausias savo kūno vietas bei pažinti save. 1936 metais pirmą kartą parduoti Tampax tamponai taip pat sulaukė panašaus pasipriešinimo iš visuomenės bei gydytojų, nes turėjo tam tikrų medicininių prieštaravimų.

Ponia Chalmers ir Roberto Oreck 1957 metais apjungė savo pajėgas, toliau pardavinėjo taureles tobulindami jas, išleido kelis patarimų leidinius.