Ar saugu?

Ar saugu TŠS?

Menstruacinės taurelės pasaulyje naudojamos nuo 1930 metų ir dar niekuomet nebuvo susietos nė su vienu Toksinio Šoko Sindromo (TŠS) atveju.

 

TŠS yra retas, gyvybei pavojingas uždegiminio atsako sindromas, kurį sukelia bakterijų gaminamos toksinės medžiagos. TŠS sukelia stafilokokų ir streptokokų išskiriami toksinai. Esant palankiai terpei (pvz., higieniniai tamponai, prisigėrę menstruacinių išskyrų, ar pooperacinės žaizdos), bakterijos joje pradeda intensyviai daugintis ir gausiai išskirti nuodingas medžiagas.

 

TŠS simptomai: karščiavimas (daugiau nei 39°C), pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, sąmonės sutrikimas, alpimas, raumenų, kaulų skausmai, galvos, gerklės skausmas. Nukrinta arterinis kraujospūdis. Neretai išberia odą (dažniausiai taškeliais, rečiau – dėmėmis. Pirmiausiai bėrimas atsiranda liemens srityje, vėliau plinta į galūnes). Gali pasireikšti skilvelinė aritmija, inkstų, kepenų nepakankamumas. Tai rodo atitinkamų organų pažeidimą. Labai svarbu pasakyti gydytojui apie tamponų naudojimą.

 

Jeigu naudodama Amulette pajuntate bent vieną iš paminėtų simptomų, nedelsdama išsiimkite taurelę ir kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

Jeigu Jums kada nors buvo nustatytas TŠS, prieš pradėdama naudoti Amulette taurelę pasitarkite su savo gydytoju.